Luminosity Beach Festival 2016 Timetable Announcement


? Luminosity Beach Festival 2016 timetable announcement! ?

Win a MEET & GREET with your favoriete artist! Post your favorite artist in this post and tag your fellow friends with who you would like to experience this meet & greet!

With thousands trance clubbers heading to Bloemendaal, Luminosity Beach Festival 2016 is going to be a fantastic event. Only 2 weeks left and the annual madness will start again! 3 Days full of the best trance music. Are you ready for the biggest trance marathon of your life?

The last Friday and Saturday tickets are now available: http://luminosity-events.nl/tickets
⚠? Last chance to order your merchandise, shop is closing this Saturday: www.luminosity-events.nl/shop ?⚠

1200 x 1200

? TIMETABLE ?

Friday
? Mainstage – Beachclub Fuel ?
12:00 – 13:15 Suncatcher
13:15 – 14:30 Chris Metcalfe
14:30 – 15:45 Hazem Beltagui
15:45 – 17:00 Will Atkinson
17:00 – 19:30 Markus Schulz
19:30 – 20:40 Jorn van Deynhoven
20:40 – 21:50 Jordan Suckley
21:50 – 23:00 Sean Tyas
Hosted by MC Da Silva

? Mainstage – Beachclub Vroeger ?
14:00 – 15:00 Dreamy
15:00 – 16:00 Adam Ellis
16:00 – 19:00 The Thrillseekers
19:00 – 20:30 Alex M.O.R.P.H.
20:30 – 23:00 Menno de Jong

? Area 2 ?
13:30 – 15:00 Andromedha
15:00 – 16:20 Re:Locate vs Robert Nickson LIVE
16:20 – 17:40 Talla 2XLC
17:40 – 19:00 Stoneface & Terminal
19:00 – 20:20 Allan Morrow
20:20 – 21:40 Eddie Bitar
21:40 – 23:00 Shugz

Saturday
? Mainstage – Beachclub Fuel ?
12:00 – 13:10 Gai Barone
13:10 – 14:20 Max Graham
14:20 – 15:30 Sied van Riel
15:30 – 16:45 Standerwick
16:45 – 18:00 Signum
18:00 – 19:15 Liquid Soul
19:15 – 20:30 John Askew
20:30 – 21:45 John O’Callaghan
21:45 – 23:00 Bryan Kearney
Hosted by MC Da Silva

? Mainstage – Beachclub Vroeger ?
13:00 – 14:30 Orkidea
14:30 – 16:00 Airwave
16:00 – 17:30 Andy Moor
17:30 – 19:00 Daniel Kandi
19:00 – 20:30 Alex Di Stefano
20:30 – 21:45 Mark Sherry
21:45 – 23:00 John 00 Fleming

? Area 2 ?
12:30 – 14:00 Rex Mundi
14:00 – 15:30 Daniel Skyver
15:30 – 17:30 Simon O’Shine
17:30 – 19:30 Arctic Moon
19:30 – 21:30 Photographer
21:30 – 23:00 Lostly

Sunday
? Tranceclassics – Beachclub Fuel ?
12:00 – 13:10 Jam El Mar (Jam & Spoon)
13:10 – 14:20 Union Jack (Platipus Classsics)
14:20 – 15:30 Super8 & Tab (Anjunabeats Classics)
15:30 – 16:40 Binary Finary
16:40 – 17:50 Kai Tracid
17:50 – 19:00 Judge Jules
19:00 – 20:30 Eddie Halliwell
20:30 – 22:00 Paul van Dyk
22:00 – 23:00 Indecent Noise (Hardtrance Classics)
Hosted by MC Da Silva

? Area 2 ?
12:30 – 13:30 Robert Nickson pres RNX
13:30 – 14:30 Temple One
14:30 – 15:30 Cold Blue
15:30 – 16:30 UCast
16:30 – 17:30 Sam Jones
17:30 – 18:30 James Dymond
18:30 – 19:30 Darren Porter
19:30 – 20:30 Richard Durand
20:30 – 21:30 Sneijder
21:30 – 23:00 Vini Vici

♿ Afterparty – Club Panama ♿
00:00 – 01:20 Daniel Kandi (Anjunabeats Classics)
01:20 – 02:30 Richard Durand (ISOS Classics)
02:30 – 03:40 Mark Sherry (Tech-Trance Classics)
03:40 – 04:50 Fred Baker (Hardtrance Classics)
04:50 – 06:00 Derb aka Hennes & Cold (Hardtrance Classics)

See you soon at the beach!

Comments

comments